KONST / Litografier / Färglitografi 12837150
nr 1283 7150
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Färglitografi, Häst. Signerad, numrerad 56/260. Motivet: 55x40 cm
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:40:13
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
21 okt
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto